• چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان: ایستادگی در برابر توطئه‌ها و مشکلات باعث کسب موفقیت‌ها و استقلال کشور شده است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۳ کد : ۱۰۳۸ اخبار دانشگاه اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۱۷
به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم جشن انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان برگزار شد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان: ایستادگی در برابر توطئه‌ها و مشکلات باعث کسب موفقیت‌ها و استقلال کشور شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه مسجدسلیمان، در این مراسم که با حضور اقشار مختلف دانشگاه و تنی چند از مسئولین شهرستان و همچنین خانواده شهدا برگزار شد. دکتر علیرضا حیدرئی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در سخنانی ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه(س) و تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از میهمان حاضر در جلسه و دست انداران کاران برگزاری جش، تشکر کرد.

حیدرئی در بخشی از سخنان خود، گفت: «حدود چهار دهه از عمر پربرکت جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و در این مدت، فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده‌ایم همین ایستادگی در برابر مشکلات باعث کسب موفقیت‌های زیاد و استقلال کشور در بسیاری از زمینه‌ها شد.»

این مقام مسئول ، افزود: « از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان قسم خورده این نظام تحرکات زیادی بر علیه ما انجام داده‌اند و هر بار شکل توطئه خود را عوض کرده و از ترفندی جدید  استفاده کرده‌اند . خوشبختانه  پس از هر توطئه، دشمنان ما با سیلی ملت غیور ایران مواجه و توطئه‌های آن‌ها خنثی شده است.»

سرپرست واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، گفت: «در این برهه زمان که هجمه‌های زیادی علیه اسلام و انقلاب اسلامی ایران صورت می‌گیرد، برگزاری پرشور آیین پیروزی انقلاب که توسط مردم صورت می‌گیرد خود نشان دهنده این است که علیرغم مشکلات موجود، همچنان مردم ما پشتیبان انقلاب و آرمان‌های آن هستند و همین موضوع باعث سرخوردگی دشمنان خواهد شد.»

وی در بخش پایانی صحبت خود، گفت: «انقلاب ما انقلابی الهی می‌باشد و صاحب اصلی انقلاب اسلامی ایران امام زمان (عج) است. ملت  مسلمان و دلیر ایران، بواسطه این دو نعمت بزرگ و همچنین نعمت برخورداری از رهبری فرزانه، مقتدر و باهوش توانسته است در تمامی آزمایشات سربلند شود. برای پیروزی در برابر تمامی توطئه‌ها و عبور از همه سختی‌ها لازم است همه فکر و توان خود را برای حفظ نظام و آرمان‌های آن به‌کار گیریم و برای رسیدن به اهداف والای انقلاب  باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و در خط ولایت فقیه حرکت کنیم. در چنین شرایطی هرگز دشمن موفق به پیروزی نخواهد شد. »

در ادامه این جشن، حجت الاسلام حسنی از استاد حوزه و دانشگاه در خصوص انقلاب اسلامی ایران ، و ویژگی‌های این انقلاب از زمان شروع قیام‌ مردمی بر علیه دیکتاتوری شاه تا زمان پیروزی انقلاب و علل پیروزی انقلاب، سخنرانی کرد.

سخنران بعدی این جشن، سید حیدر موسوی رزمنده دوران دفاع مقدس و نویسنده چهار کتاب پیرامون دفاع مقدس به نام‌های،« وقتی خمپاره‌ها دُهُل می‌کوبیدند»، « مسجدسلیمان و روزهای حماسه»، «مسجدسلیمان شهر شهادت» و « مسجدسلیمان و دفاع مقدس»،  مطالبی پیرامون انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس مطرح کرد.

در این جشن چند برنامه متنوع، مثل میان پرده طنز، موسیقی محلی بختیاری، صندلی داغ اجرا و درپایان با اهدا لوح تقدیر و هدیه از خانواده دو شهید مسجدسلیمانی که در زمان قیام مردمی بر علیه شاه به شهادت رسیدند به‌نام شهید داریوش محمدی و شهید اسفندیار موسوی و همچنین ایثار گران واحد دانشگاهی مسجدسلیمان تجلیل به عمل آمد.


نظر شما :