• یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

جشن میلاد حضرت مهدی(عج) و تجلیل از استاد یحیی بابادی در واحد دانشگاهی مسجدسلیمان

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۹ کد : ۱۰۵۴ اخبار دانشگاه اخبار تصویری اخبار کوچک
تعداد بازدید:۲۳۷۲
در آستانه فرا رسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) و ۱۲ اردیبهشت روز معلم، جشن باشکوهی در واحد دانشگاهی مسجدسلیمان برگزار شد و از استاد یحیی بابادی عضو هیأت علمی این واحد دانشگاهی برای ۳۰ سال خدمت صادقانه تجلیل به عمل آمد.
جشن میلاد حضرت مهدی(عج) و تجلیل از استاد یحیی بابادی  در واحد دانشگاهی مسجدسلیمان

در آستانه فرا رسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) و 12 اردیبهشت روز معلم، جشن باشکوهی در واحد دانشگاهی مسجدسلیمان برگزار شد و از استاد یحیی بابادی عضو هیأت علمی این واحد دانشگاهی برای 30 سال خدمت صادقانه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه مسجدسلیمان، در جشن ولادت حضرت حجت (عج) و روز معلم  و همچنین آیین نکوداشت استاد یحیی بابادی عضو پیشکسوت هیأت علمی گروه حسابداری  واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، دکتر علیرضا حیدرئی سرپرست این واحد دانشگاهی در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه، هفته بزرگداشت مقام معلم را به همه معلمان و استادان تبریک عرض کرد.

 سرپرست واحد دانشگاهی مسجدسلیمان با اشاره به برخی از ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی  استاد یحیی بابادی، گفت: ایشان از جمله استادانی هستند که از بدو تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان، با عشق و علاقه در سنگر تربیت و تدریس به ایفای نقش معلمی بدون هیچ چشم داشتی البته به بهترین شکل ممکن پرداختند و به همین علت همیشه در ذهن و خاطر دانشجویان، استادان و کارکنان  ماندگار خواهد بود.

حیدرئی، افزود: حاصل حدود 30 سال خدمت صادقانه استاد یحیی بابادی در این واحد دانشگاهی، تربیت بیش از 1000 نفر متخصص رشته حسابداری می‌باشد که هم اکنون بسیاری از این فارغ‌ التحصیلان سکان مدیریت در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف استان و کشور را در دست گرفته‌اند یا در سایر رده‌های سازمانی مشغول به کار شده‌اند. به طور حتم یقین دارم این دانش‌آموختگان به وجود استاد بابادی افتخار می‌کنند همچنان که ما افتخار می‌کنیم.

سرپرست واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، گفت: اینجانب برخود لازم می‌دانم به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان از استاد یحیی بابادی مدرس و عضو پیشکسوت هیأت علمی این واحد دانشگاهی که در مدت حدود 30 سال، همه سختی‌ها را برای آموزش جوانان این مرز وبوم به جان خریدند و صادقانه این وظیفه خطیر را با سربلندی به انجام رساندند تشکرمی‌کنم و برای این استاد فرزانه در تمامی مراحل زندگی موفقت از درگاه خدواند منان مسئلت می‌کنم.

وی در بخش دیگری از صحبت خود با ذکر چند حدیث گهربار از حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار (ع) در خصوص معلم و جایگاه معلمی، گفت: شغل معلمی چیزی نیست که به فقط برای بی‌کار نبودن انتخاب شود و اگر کسی با این هدف وارد این عرصه شود هرگز نمی‌تواند وظیفه مهمی که به عهده معلمی است را انجام دهد.

وی تأکیدکرد: لازمه موفقیت در شغل معلمی عشق و علاقه و فارغ بودن از مسائل مادی است . به عبارت دیگر باید در کنار تخصص علمی و تعهد اخلاقی افرادی که در این حرفه وارد می‌شوند عاشق شغل معلمی باشند تا بتواند ضمن تدریس  و بالابردن سطح علمی انسان‌ها در تذهیب و هدایت آدمی به سمت کمال هم موفق باشند.

در ادامه این جشن حجت الاسلام علی قندعلی رییس سازمان تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه وبه ویژه میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)، در خصوص سالروز شهادت دکتر مرتضی مطهری و روز معلم سخنرانی کرد.

قندعلی در بخشی از صحبت خود، گفت: در دنیای امروز که پر از بمباران تبلیغاتی است برای پاسخ‌گو بودن در همه حوزه‌ها به‌ویژه حوزه اعتقادی و دینی، باید برای اینکه تحلیل درستی از مسائل داشته باشیم  خود را مجهزکنیم . برای این‌کار لازم است بین علوم سنتی و مدرن رابطه برقرار کنیم .

وی، افزود: شهید مطهری از جمله کسانی بود که با این طرز تفکر توانست بین علوم سنتی و مدرنیته رابطه و اخوت ایجاد کند و حاصل تلاش این متفکر شهید، امروز در آثار بی‌شمار نوشتاری و گفتاری ایشان مشهود است که با بهره‌گیری از این آثار  امروز ما می‌توانیم به سئوالات نسل جدید پاسخ بدهیم.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان در بخش دیگری، گفت: قرآن، نهج البلاغه و بسیاری دیگر از کتب دینی و اعتقادی ما سرشار از پند اندرز درباره زندگی بشر است. شایسته است همه ما بیشتر از قبل با این کتب مأنوس شویم.  

در ادامه این جلسه، یحیی بابادی، عضو پیشکسوت هیأت علمی گروه حسابداری واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، با حضور در جایگاه سخنرانی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز گرامی‌داشت مقام معلم، از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم تشکرکرد.

بابادی در ادامه، گفت: با توجه به این‌که اولین فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد شاغل در سطح مناطق نفت خیز جنوب بودم  و پیشنهادهای زیادی برای تدریس در دانشگاه‌های مختلف استان خوزستان می‌شد، علیرغم راحت‌تر بودن رفت و آمد به این دانشگاه‌ها نسبت به مسجدسلیمان هرگز این پیشنهادها را قبول نکردم و به خاطر علاقه و عشقی که به مردم مسجدسلیمان داشتم، خدمت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان را به تدریس در سایر دانشگاه‌ها ترجیح دادم.

ایشان، افزود: با وجود کاستی‌های که در ابتدا تأسیس این واحد دانشگاهی علیرغم تلاش همه جانبه مسئولین وجود داشت ، با حضور در این واحد دانشگاهی علاقه به خدمت در شهرستان محروم مسجدسلیمان و این واحد دانشگاهی  برای من صد برابر شد و با خود عهد کردم در این شهرستان خدمت کنم و 28 سال با جدیت بر سر عهد خود ثابت قدم ماندم. در این مدت سعی کردم صادقانه هر آن‌چه که پیش از این از استادان خود آموخته بودم را به دانشجویان ارائه کنم که امیدوارم در این راه موفق بوده باشم.

یحیی بابادی در ادامه صحبت خود به بخشی از ویژگی‌های مردم مسجدسلیمان اشاره کرد و گفت: شهرستان مسجدسلیمان دارای مردمی بسیار نجیب، خون‌گرم  و با محبت می‌باشد  که این ویژگی سبب شد خدمت در این شهرستان را برای من لذت بخش گردد و بارها  از دوستان خود در دانشگاه‌های دیگردعوت کردم به خاطر این ویژگی‌ها برای تدریس به این واحد دانشگاهی بیایند.

 

وی از شهر مسجدسلیمان به عنوان شهر اولین‌ها و شهری دارای پیشنه‌ای قوی در ادبیات و پر از آثار مهم تاریخی و معدنی یاد کرد که بسیاری از آثار تاریخی کشف شده از این شهرستان هم‌اکنون در برخی از موزه‌های مهم جهان در معرض نمایش گذاشته شده‌اند.

عضو هیأت علمی بازنشسته  واحد دانشگاهی مسجدسلیمان در رابطه با استعدادهای دانشجویان این واحد دانشگاهی، گفت: دانشجویان مسجدسلیمان واقعاً از استعداد خوبی در یادگیری برخوردارند، شاهد این ادعا  این است که در گروه حسابداری هم اکنون بسیاری از پست‌های مدیریتی در مناطق نفت خیز جنوب و یا سایر سازمان‌ها استان در دست فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری این واحد دانشگاهی است و یا این‌که تعداد قابل توجه‌ای از دانش‌آموختگان این واحد دانشگاهی در حال تدریس در دانشگاه‌های مختلف هستند. از طرف دیگر تا آن‌جا که من اطلاع دارم غیر از پست‌های مدیریتی آمار بسیار خوبی از فارغ‌التحصیلان این واحد دانشگاهی  در حال کار در سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای مختلف کشور هستند.

 

در پایان این جشن که با حضور اقشار مختلف دانشگاه و هم‌چنین تنی چند از دانشجویان فارغ التحصیل رشته حسابداری در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان به همت روابط عمومی و دفتر فرهنگی اسلامی این واحد دانشگاهی برگزار شد، از طرف واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، اعضای هیأت علمی گروه حسابداری و سایر گروه های آموزشی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان و گروه‌های مختلف دانش ‌آموختگان حسابداری واحد مسجدسلیمان شاغل در سازمان‌های مختلف، هدایایی به رسم یادبود و برای تجلیل از استاد یحیی بابادی، به ایشان اهداء شد.

کورش اکبری-خبرنگار دانشگاه مسجدسلیمان

 


( ۳ )

نظر شما :