• یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

تشریح عملکرد شش ماهه دانشکده سما واحد مسجدسلیمان

۲۸ دی ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۸ کد : ۱۹۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۱۰

 علی کرمی ریاست  دانشکده فنی وحرفه ای سما واحد مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار واحد ، ضمن پاسخگویی به سو الات مطروحه به تشریح عملکرد 6ماهه دانشکده پرداختند. شرح مصاحبه انجام شده به صورت ذیل می باشد:

1-لطفً خود را معرفی وزمان شروع مسئولیت خویش را بیان کنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم، اینجا نب  علی کرمی  متولد 1352  هستم . که مدرک لیسانس خودرا د ر رشته مهندسی کشاورزی سال1375 ومدرک  کارشناسی ارشد را درسال 1386 اخذ نمودم.وزمان مسئولیت اینجانب از 16/01/1392 شروع گردید.

2-لطفاً برای مخاطبان تاریخچه ای مختصری از دانشکده سما واحد مسجدسلیمان را بیان کنید؟

سازمان سما هدفش تاسیس مدارس بوده که در زمان نیاز آموزش وپرورش احداث گردیدندوبه این دلیل با خصوصی سازی مدارس گام به این عرصه گذاشتند.واین مدارس با ارتباط با دانشگاه بهتر توانسته جایگاهی داشته باشد.اولین مدرسه ما در سال 1371در مقطع ابتدایی تاسیس گردید ودانشکده سما درسال 1383 با 300 نفر دانشجو شروع به کار کرد.

3-مهمترین برنامه ی  مدنظر خودرا هنگام قبول مسئولیت بیان نموده ومیزان  موفقیت  خودرا درا ین  خصوص  توضیح دهید؟

در زمان قبول مسئولیت اینجانب اساس کارهایم را بر این  موضوع گذاشتم که دانشجو نیاز به  برنامه های فرهنگی بهتر و بیشتری دارد.دانشجو وکارمند نیاز به ایجاد  فضای  بهتر وزیباتر در محیط دانشکده دارد. براین اساس از  سرویس های  بهداشتی  گرفته تا فضای بیرونی دانشکده  ورنگ آمیزی وپرده کاری کلاس ها.............و تعمیرات کلی ساختمان را شروع کردم که باعث ایجاد  شادی ونشاط در روحیه دانشجویان وکارکنان گردید.

4-مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی  دانشکده را بیان  نموده و تعداد رشته ومقاطع را تشریح نمائید؟

با توجه به عدم درخواست رشته ها در  سنوات گذشته از طرف دانشکده  (در ضمن  سما واحد  مسجدسلیمان از آموزشکده به دانشکده تغییر یافته است)در زمان مسئولیت  اینجانب درخواست 7 رشته شد که 3 رشته آن در منطقه  به تصویب رسید  که

 

 

درنهایت پس از تاًیید سازمان سما هم اکنون در وزارت علوم مراحل نهایی تاٌ یید را می گذراند تا جمع کل رشته ها انشا الله به 9 رشته  خواهد رسید.

5-همانطور که مستحضرید فرهنگ از جایگاه ویژه ای  در جامعه برخوردا راست لطفاٌ شاخص ترین اقدامات فرهنگی انجام شده در دانشکده سما واحد مسجدسلیمان را بیان کنید؟

درسال جاری درکلیه ی مناسبت های مذهبی و فرهنگی دانشکده اجرای برنامه داشته ایم. به عنوان  مثا ل در  ماه مبارک رمضان برای اولین  بار ضیافت شام جهت خانواده های پرسنل سما پذیرا بودیم، برگزاری مسابقات  فوتسال در جام رمضان تیم سما  واحد مسجدسلیمان   مقام  اول  را  کسب نمود  که برای این عزیزان  هدایایی  تهیه  گردید.  مسابقه  دارت  جهت پرسنل  خواهرو برادر  اجرا نمودیم.برنامه های روز استاد ،روز دانشجو....وهمچنین اجرای برنامه های مشابه به مناسبت های مختلف و عزاداری ها وتوزیع آش نذری در سطح اداری ودانشکده واجرای زیارت عا شورا در ماههای محرم وصفر در نماز خانه دانشکده بوده است.

6-در خصوص پیشرفت های پژوهشی دانشکده بعنوان یکی از ارکان آموزش عالی توضیح دهید؟

در جامعه امروزی همانطوری که فرمودید امر پژوهش حرف اول را می زند وما براین اساس در پژوهش سعی کرده ایم  بتوانیم   اول بودجه پژوهشی سنوات قبل را که به هرصورت جذب نشده بود را با مکاتبه ومراجعه وجلسه با مسئولین سازمان سما  بخشی از آن را بازگردانیم که این بودجه قریب به 120میلیون تومان است که انشا الله بتوانیم این بودجه را نسبت به  راه اندازی آزمایشگا ههای   جدیدوتجهیزات کارگاهها وآزمایشگاهها اقدام و هزینه نمائیم .همچنین خرید وراه اندازی  سایت چهارم  کامپیوتر و خرید  بخشی از   اقلام موردنیاز کارگاهها،سایت ها،تغییر قالب وب سایت دانشکده، اخذ  قرارداد افزایش  پهنای باند  دانشکده از 1  به  3meg،   اعزام تیم های سازه های ما کارانی به  مسابقات کشوری  و کسب مقام نهم این مسابقات،ارائه نمایشگاه  تازه های علم کامپیوتر در هفته پژوهش ،ارائه بیش از 12 سخنرانی  علمی در این هفته،.....

7-آمار دانشجویان ،کا رکنان ومدرسان دانشکده ودر صورت افزایش یا کا هش جذب دانشجو نسبت به سنوات قبل میزان آن را بیان نمایید؟

انشا الله آماردانشجویان راکه ما پیش بینی می کنیم  در نیمسال آینده به 2000نفر برسانیم. آمار قبلی دانشجویان این مرکز 1430

نفر بوده وهم اکنون تعداد دانشجویان این مرکز 1650 نفر می باشد وتعداد پرسنل یک نفر کمتر در حدود 22 نفر می باشد که یک نفر از پرسنل در سال جاری به دلیل مشکلات خانوادگی ایشان انتقال داده شده است.

8-میزان نقل وانتقال  دانشجویان وهمچنین پرداخت تسهیلات مالی به این قشر رادر مدت 6 ماه گذشته بیان کنید؟

تعداد درخواست های نقل وانتقالات 12 نفر بوده که با همه موافقت شد.اما تسهیلات پرداختی  به  دانشجویان از منابع  وام های دولتی در سال جاری 000/000/40 تومان ونیز  وام های شهریه 000/835/59 تومان پرداخت گردید. و 000/000/ 11 تومان  تخفیف دانشجویی در نیمسال 1-93-92 صورت گرفته است.

 9-موفقیت های علمی،آموزشی،پژوهشی،فرهنگی،مالی، ......دانشکده سما واحد مسجدسلیمان در سطح منطقه وکشور از زمان تصدی مسئولیت را شرح دهید؟

 

 

 

 

در بحث آموزش  و پژوهش ومالی دانشجویان  سعی کردیم در اتا ق های اداری آنها تحولاتی ایجاد کنیم  جهت آموزش  ومالی MDFاداری نصب شده ودر بحث فعالیت ها الحمدا... دربازرسی بخش منطقه مشکل خاصی وجود نداشته  وهمه هیًات  تاکید داشتند که کارهای انجام شده در دانشکده عالی و به نحو احسن انجام شده اند.

10-مهمترین انتظار شما ازدانشجویان چیست  وبه نظر شما این قشر چگونه می تواند شما را در رسیدن به  اهداف  یاری نمایند؟

دانشجویان  ما واقعاٌ باید  به آنها احترام گذاشته ودر واقع این ها نسل آینده ساز مملکت ما هستند. قطعاٌ  می توانند  در سرنوشت خودشان تاًثیر زیادی داشته باشند. به عنوان مثال باارائه پیشنهادات سازنده خود در همه زمینه ها می توانند در ارائه طریق کمک سازنده ای به ما کنند وانتظاری که ما از دانشجویان محترم داریم این است که درسشان را خوب بخوانند وبرای وقتشان ارزش قائل بشوند ودیگر اینکه در حفظ اموال دانشکده که همانا با سرمایه ی خودشان خریداری گردیده کوشا ومتعهد باشند.

11-میزان همکاری مسئولین ما فوق با شما چگونه است ؟و چه انتظاری از مسئولین خود دارید؟

خدمت  حضرتعالی عرض کنم این سوًال خوبی بود که هر کاری در عرصه سما وهر موفقیتی که حاصل شده است  این نتیجه لطف خداوند وپشتیبانی دکتر شهبازی ودیگر معاونین محترم حوزه واحد که با تعهد شان وبا پشتیبانی های  بیدریغ شان  باعث شدند که ما به اینجا برسیم وانشا ا... این حمایت ها ادامه پیدا کنند.

12- مهمترین برنامه  های آینده شما برای توسعه دانشکده چیست؟

 انشا الله در برنامه های آینده تصویب رشته ها ی جدید در مقطع کاردانی پیوسته وکاردانی های فنی وحرفه ای ودر بحث مدارس ساخت یک مجتمع عالی مدارس در سطح شهرستان واحداث دبیرستان دخترانه سما که انشا الله در سطح  دانشکده  وپیش بینی 3000 نفر دانشجو در برنامه های اینجانب هستند.

من را ببخشید،می خواهم یکسری موارد وکارهای انجام شده در دانشکده  را به صورت تیتروار خدمتتان ارائه نمایم:

1-نقاشی پیرامون دانشکده وحیاط مدارس جهت ارائه فضای شاد ولطیف

2-خرید ونصب 1 دستگاه کیوسک اطلاع رسانی جهت رفاه دانشجویان

3-راه اندازی بوفه ساندویج فروشی جهت رفاه دانشجویان

4-خرید 2 دستگاه واکسر جهت دانشکده

5-نصب 3 عدد پرچم،بنر سر درب دانشکده با تمثال رهبری وامام(ره) وتابلوی بزرگ دانشکده سما

6-ساخت اتاق مشاوره دانشجویی

7-ساخت اتاق استراحت اساتید با وسعت بیشتر در طبقه دوم

8- راه اندازی اتاق حراست دانشکده

 

 

9-نصب تابلوی اتا قها وکلا سها با دو زبان فارسی وانگلیسی

10-خرید بیش از 30 وایت برد جهت نصب در کلا سها

11-نصب پرده جهت کلا سها وآزمایشگاهها

12-خرید 2 دستگاه کپی و5 دستگاه پرینتر جهت دانشکده

13-خرید 15دستگاه بخاری وچراغ شارژی جهت دانشکده در زمان امتحانات

14-خرید 2 عدد گاو صندوق بزرگ جهت بایگانی آموزش وفارغ التحصیلان

15-مرتب ومنظم نمودن انبار دانشکده

16-رسیدگی ومنظم نمودن بایگانی آموزش وبه روز کردن پرونده های دانشجویان

17-اختصاص دادن اتاقی جهت استفاده مدیران گروه در طبقه همکف ومجهز نمودن اتاق

18-رنگ آمیزی کامل مدارس وپرده کاری ونصب وایت بردجهت کلاسها

19-راه اندازی اینترنت جهت استفاده کلیه مدارس به صورت جداگانه

20-خرید 2 دستگاه پرینتر و4دستگاه کامپیوتر جهت مدارس

21-تکمیل وراه اندازی وب سایت مدارس سما(پرتال جامع مدارس سما)

22-کسب مقام دوم وب سایت دانشکده در منطقه 6 سما


نظر شما :