• جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی واحد مسجدسلیمان

۲۸ مهر ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۲ کد : ۲۲۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۰۴

   در مراسمی با حضور تنی چند از مسئولین ادارات مسجدسلیمان و دانشجویان، مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان افتتاح شد.

  به گزارش خبرنگار دانشگاه،  در این مراسم مسعود شهبازی رییس واحد مسجدسلیمان در سخنانی بعد از تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: ما در جهان پیچیده ای که به عصر ارتباطات یا دهکده جهانی و یا بنا به تعبیری دیگر درکلبه جهانی معروف است، زندگی می کنیم که هر روز برای رفع نیازهای خود مجبور به تحمل فشارهایی در زندگی هستیم که به محض به دست آمدن خواسته ها، نیاز تازه ای بوجود می آید که فشاری تازه به زتدگی وارد می شود بطوری که در زندگی روزانه بطور دائم بارانی از استرس بر ما می بارد که برای  حفاظت از بارانهای استرس زا نیاز به چتری مطمئن داریم.

شهبازی سپس گفت: تحقیقات نشان داده 90% بیماری ها ی جسمانی علت روحی و روانی دارند، که بخاطر همین موثر بودن بیماری های روحی ،روانی بر جسم انسان، ضروری است به بعد روانی توجه بیشتری شود.

دانش آموخته مقطع دکترای مشاوره گفت: مشکلات روحی و روانی مانند بیماری جسمی شاید یک دفعه نمود پیدا نکند و این مشکلات همچو آتش زیر خاکستر می باشد که می تواند خسارات زیادی به جامعه وارد کند، مسجدسلیمان به خاطر برخورداری از آمار نگران کننده در آسیب های اجتماعی چون افسردگی و خودکشی نیاز بیشتری به مراکز روانشاسی و مشاوره دارد که همین جا درخواست می کنم مسئولین مربوطه به این موضوع بیشتر از قبل توجه کنند.

  رییس واحد مسجدسلیمان گفت: آسیب های اجتماعی خیلی حرف برای بیان کردن دارندو معلوم نیست چه چیزهایی علت اصلی این آسیب ها هستند، راه اندازی یک مرکز مشاوره اگر مهمتر از راه اندازی یک کارخانه نباشد، کم ارزش تر از این هم نیست، به نظر من مسجدسلیمان نیاز به حداقل 30 مرکز مشاوره و روانشناختی دارد.

وی خاطرنشان کرد:امروز افتخار می کنیم که واحد دانشگاهی مسجدسلیمان با اطلاع از اهمیت وجود مراکز روانشناختی ،امروزبعنوان پیش تاز در حرکت برای کاهش آسیب های اجتماعی شهرستان شده است و مرکز مشاوره این واحد دانشگاهی آماده است در همه شاخه های روانشناسی و مشاوره به دانشجویان و کلیه شهروندان شهرستان خدمات کارشناسی ارایه دهد و امیدوارم بتوانیم در این راه قدمی مثبت برای خدمت به شهرستان مسجدسلیمان برداریم.


( ۲ )

نظر شما :