• دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولین واحد دانشگاهی مسجدسلیمان با رییس دادگستری این شهرستان

۱۰ تیر ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۵ کد : ۲۸۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۴۰

    در ادامه برگزاری جلسات هم اندیشی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با مسئولین ادارات و سازمانهای این شهرستان ، هیأت رییسه این واحد دانشگاهی و رییس دادگستری مسجدسلیمان با هم دیدار و گفتگو کردند. 

   در این جلسه که در محل دفتر رییس دادگستری مسجدسلیمان برگزار شد ، ابتدا مسعود شهبازی رییس واحد دانشگاهی مسجدسلیمان ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به  تشریح هدف برگزاری جلسات هم اندیشی با مسئولین ادارات پرداخت وتأکید کرد: باید در مدیریت شهری بین ادارات مختلف تعامل سازنده ای صورت گیرد تا برای مسایل مختلف شهرستان تصمیمات کلان اتخاذ گردد. 

شهبازی در بخشی دیگر گفت: برای کاهش جرایم در جامعه ، نهادها و دستگاههای اجرایی زیادی باید سهیم باشند و بدون برگزاری جلسات هم اندیشی کارشناسی با یکدیگر عملا" نمی توان در این حصوص راه حل مناسبی ارایه کرد ، به نظر من انجام اقدامات پیشگیری از جرایم به مراتب هزینه کمتری برای دولت و جامعه دارد و اگر نتوانیم از وقوع جرایم پیشگیری کنیم  مجبور به پرداخت هزینه های گزاف خواهیم شد. 

در ادامه جلسه ، حجه الاسلام حسینی فالحی رییس دادگستری مسجدسلیمان با ابراز تشکر از احساس مسئولیت ،رییس و هیأت رییسه واحد دانشگاهی مسجدسلیمان در خصوص برگزاری جلسات هم اندیشی با ادارت مختلف شهرستان که با هدف تبادل نظرو بررسی راهکارهای رفع مشکلات شهرستان صورت می گیرد به بیان اجمالی عملکرد دادگستری مسجدسلیمان پرداخت. 

 رییس دادگستری مسجدسلیمان در بخشی دیگر گفت: نیروی انسانی کارآمد و بهرمند از علم روز سرمایه اساسی هر کشور است ،اگر  علیرغم بهرمندی از تکنولوژی پیشرفته در یک کشورخبری از سرمایه اشاره شده نباشد بطور حتم  مسئولان آن نمی توانند برای حل مشکلات جامعه اقدام شایسته ای انجام دهند. 

حجه الاسلام حسینی فالحی تصریح کرد: مسئولین و کارکنان نهادهای مختلف هرچند که شرح وظایف متفاوتی دارند اما باید به این موضوع توجه کنند که برای مفید بودن و موفقیت در کارو هم چنین پاسخگویی صحیح به نیازهای جامعه ، لازم است با توجه به شغل خود ،دانش مربوطه را فرا گیرند و سعی کنند دانسته های علمی خود را به روز نمایند. 

وی درادامه گفت: به نظر من وبا توجه به آمار وقوع اشکال مختلف جرم در جامعه ، وظیفه نهادها و دستگاههای پیشگیری کننده از جرم  بیشتر از قبل است و لازم تمام دستگاههای اجرایی در کنار هم و باهم این وظیفه خطیر را به انجام رسانند. 

رییس دادگستری مسجدسلیمان در خصوص نقش دانشگاه در کاهش جرایم گفت: دانشگاهها از جمله نهادهایی هستند که می توانند با اطلاع رسانی مناسب به اقشار مختلف جامعه ، بوسیله بروشورهای مختلف، برگزاری همایش های علمی ویژه عموم شهروندان و حتی استفاده از مدرسان مختلف برای راهنمایی دانشجویان به رعایت اصول اخلاقی و رفتاری و همچنین پرهیز از کجروی ، رسالت فرهنگی و اجتماعی خود را انجام دهند . 


نظر شما :