• سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

نشست هم اندیشی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان

۲۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۳:۲۴ کد : ۳۴۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۱۲

   در راستای ایجاد تعامل دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با ادارت مختلف ، نشست هم اندیشی هیأت رییسه وتنی چند از کارکنان این واحد دانشگاهی با فرماندهی نیروی انتظامی مسجدسلیمان برگزار شد.

   به گزارش خبرنگار دانشگاه،در این نشست که به میزبانی نیروی انتظامی مسجدسلیمان برگزار شد ، مسعود شهبازی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان پس ازتبریک ایام دهه فجر از سرهنگ سپهوند بخاطر استقبال از برگزاری این نشست و قبول میزبانی تقدیر نمود و رویکرد اصلاحی  سرهنگ سپهوند  فرمانده نیروی انتظامی مسجدسلیمان در مسایل امنیتی را از جمله ویژگی های قابل تحسین  ایشان ذکر کرد .

مسعود شهبازی در خصوص امنیت گفت: امنیت جامعه از ابعاد مختلفی برخوردار است ، بخشی از امنیت قابل دیدن و بخشی دیگر غیر قلبل رویت است، امنیت روانی از جمله بخشهایی است که مشاهده نمی شود اما در صورت اشتباه در برخورد با یک ناهنجاری هر چند ساده شاید امنیت روانی افراد زیادی را تحت الشعاع قرار دهد.

ایشان در ادامه ضمن تشکر از زحمات پرسنل نیروی انتظامی مسجدسلیمان بخاطر انجام وظایف محوله بخصوص برقراری نظم امنیت عمومی در شهرستان وهمکاری صمیمانه این یگان انتظامی با دانشگاه آزاد اسلامی ، اعلام آمادگی نمود واحد دانشگاهی مسجدسلیمان با وجود پتاسیل علمی مناسب حاضر به همکاری علمی تحقیقاتی با نیروی انتظامی  به منظور آسیب شناسی معضلات اجتماعی ، فرهنگی وارایه راه کارهای منطقی برخورد با مشکلات می باشد.

در ادامه این نشست صمیمانه ،سرهنگ عزیزاله سپهوند فرمانده نیروی انتظامی مسجدسلیمان ضمن عرض خیرمقدم حضور ریاست واحد دانشگاهی مسجدسلیمان و همراهان ، از مسعود شهبازی رییس واحد دانشگاهی مسجدسلمیان بخاطر نگاه مثبت به مقوله امنیت تشکر کرد.

ایشان همچنین در خصوص وظایف ناجا گفت: در رابطه با نوع انجام وظایف ناجا  دو بخش  وابسته و مستقل وجود دارد ، در بخش وابسته به لحاظ گستردگی حوزه های مختلف کاری لازم است برای رسیدن به هدف با دستگاهها و ادارات مختلف تعامل برقرار نماییم تا به تکامل کاری برسیم و بخش مستقل بودن ناجا هم  به مجموعه اقدامات پیرامون ناهنجارهای موجود در جامعه مربوط مربوط است که باید از طریق نیرو صورت گیرد یا اطلاع رسانی شود.

سرهنگ سپهوند در رابطه برقراری امنیت گفت: برقراری امنیت دردانشگاه بخاطر نوع مراجعان از جمله وظایف مهم پلیس می باشد ، چرا که در دانشگاه قشری وجود دارد که آینده مملکت به دست این قشر ساخته می شود و تکلیف است امنیت را برای این گروه بنحو شایسته فراهم کنیم تا با خیالی آسوده به کسب علم و دانش بپردازند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: به مسایل موجود در دانشگاه باید بصورت پیشگیرانه و منطقی توجه شود که یک اقدام نسنجیده باعث نشود سرمایه مفید و آینده ساز کشور که همان دانشجویان می باشد را از دست دهیم ، دانشجویان و استادان از جمله اقشار تأثیر گذار بر جامعه هستند که می توان از طریق این دو گروه بسیاری از موارد آموزشی را به جامعه منکعس نمود لذا همین امر باعث می شود به دانشگاه توجه ای ویژه شود.

فرمانده نیروی انتظامی مسجدسلیمان در ادامه گفت: در کارها بهتر است نگاه تدبیر محور جایگزین نگاه تهدید محور گردد ،باید سعی کنیم بجای اصلاح موقت برخی رفتارها تدبیری اندیشیده شود که اثر بخشی آموزش بالا رود و پیشگیری فرا گیر شود تا دیگر تکرارخطایی صورت نگیرد.

ایشان به عدم آشنایی مردم با حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: متأسفانه بعضا" مشاهده می شود بدلیل عدم آشنایی مردم با حقوق شهروندی مشکلات متعددی برای مردم و نیرو انتظامی بوجود می آید و ما هم به تنهایی توانایی ارایه آموزشهای لازم را به عموم شهروندان نداریم لذا نیازمند همکاری سایر دستگاهها بویژه دانشگاه هستیم.

سرهنگ سپهوند در پایان خاطر نشان کرد: برای برطرف نمودن معضلات نیاز به انجام آسیب شناسی علمی و مدیریت صحیح می باشد و افتخار می کنم دانشگاهی در این شهر وجود دارد که مسئولین آن ببا توجه به آشنایی با درد جامعه به  مسایل مختلف شهر یک نگاه دلسوزانه دارند، امیدوارم بتوانیم از ظرفیت خوب این نهاد علمی برای بهبود شرایط استفاده نماییم .

لازم بذکر است  پیش از صحبتهای رییس واحد دانشگاهی مسجدسلیمان و فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان ، هیأت همراه رییس واحد دانشگاهی مسجدسلیمان بصورت اجمال به بیان دیدگاههای خود در خصوص هدف برگزاری نشست هم اندیشی پرداختند و با مهم شمردن وظیفه نیروی انتظامی در برقراری امینت جامعه ضمن تشکر از خدمات این نیرو ، خواستار همکاری بیشتر دانشگاه با نیروی انتظامی شدند و در پایان جلسه از طرف واحد دانشگاهی مسجدسلیمان هدیه ای فرهنگی ، بخاطر تشکر از فرماندهی پلیس مسجدسلیمان به ایشان اهدا شد.


نظر شما :