• چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

همایش آشنایی با تهدید های فزاینده مواد مخدر در واحد دانشگاهی مسجدسلیمان

۲۱ آذر ۱۳۸۹ | ۱۲:۲۴ کد : ۵۳۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۸۶

  

به همت حوزه بسیج دانشجویی و کانون بسیج استادان   دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان و با حضور رییس و معاونین و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان و همچنین تنی چند از پرسنل نیروی انتظامی و سپاه پاسداران مسجدسلیمان  همایش آشنایی با تهدید های فزاینده مواد مخدر سنتی و صنعتی در سالن اجماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

آقای قیاسی کارشناس مواد مخدر و رییس سابق مرکز پژوهش وآموزش مواد مخدر تهران بزرگ که به دعوت این واحد دانشگاهی به شهرستان مسجدسلیمان سفر کرده بود به عنوان سخنران اصلی در جمع دانشجویان حاضر و به ایراد سخنرانی پرداخت.

 وی با تقسیم بندی مواد مخدر به به نوع سنتی و صنعتی ،  سیگار ، الکل و قلیان را دروازه ورود انسان  به مواد مخدر از نظر سازمان جهانی مبارزه با مواد مخدر Unodc دانست و با بیان اطلاعات و آمار داخلی استفاده از داروهای مختلف آرام بخش  در ایران را علاوه بر سه مورد اشاره شده از دیگر راه های گرایش جوانان ایران به مواد مخدر عنوان کرد و با نمایش چندین کلیپ تصویری ، ضمن پرداختن به رفتارهای پر خطر در خانواده و جامعه و که باعث گرایش آدمی به مواد مخدر می گردد  در خصوص راه های جلوگیری از گرایش اقشار مختلف جامعه به این بلای خانمانسوز  توضیحات مبسوطی ارایه کرد.

در ابتدای همایش بابک داودی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان به عنوان میزبان با حضور در جایگاه سخنرانی ضمن خیر مقدم به حضور کلیه حاضرین در همایش ، فرارسیدن ماه محرم تسلیت عرض نمود و  چنین گفت: در این ماه (محرم) فرصت خوبی فراهم شده  که با مطالعه دقیق تاریخ عاشورا فلسفه  حرکت بزرگ امام حسین(ع) و یاران با وفایش را بهتر درک کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رسالت عمده دانشگاه  اطلاع رسانی و تولید فکراست ،گفت : وجود نیروی انسانی سالم مهمترین عامل در توسعه پایدار جوامع است و اگر تاریخ را مطالعه نماییم متوجه می شویم در جوامعی که به بحث تندرستی و بهداشت عمومی و فردی بیشتر توجه می شود و این بحث را مهم تلقی می کنند پویایی بیشتری وجود دارد .

داودی مواد مخدر را یکی از عوامل مهم بازدارنده توسعه پایدار دانست و گفت:  متأسفانه مواد مخدر هم جسم و هم روح آدمی را بیمار می کند و با از بین بردن سلامت و نشاط در جامعه به توسعه همه جانبه جوامع لطمه خواهد زد. 


نظر شما :