• یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

همایش سلامت روان برگزار شد

۲۷ مهر ۱۳۸۹ | ۱۴:۴۸ کد : ۵۶۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۱

 

به مناسبت گرامیداشت هفته بهداشت روان ، به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان و  شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان ، همایش یکروزه سلامت روان در سالن اجتماعات واحد دانشگاهی مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار واحد در این همایش که اولین کار مشترک دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان  و شبکه بهداشت ودرمان مسجدسلیمان محسوب می شود ، و با حضور تنی چند از صاحب نظران حوزه بهداشت و درمان ، مسئولین شهری ، کادر بهداشتی و درمانی و همچنین دانشجویان مسجدسلیمان برگزار گردید ، ابتدا بابک داودی رییس واحد دانشگاهی مسجدسلیمان بعنوان یکی از برگزار کنندگان همایش با حضور در جایگاه سخنرانی ضمن خیرمقدم به حاضرین در سالن ، فرا رسیدن هفته بهداشت و روان را تبرک عرض کرد .

داودی در ادامه طی سخنان کوتاهی در این خصوص گفت: امروز تمام جوامع به دنبال بهره وری و آرامش هستند ، به نظر من اگر آرامش بدست آید بهره وری حاصل می شود > تمامی مدیران دایم در این فکر هستند که چگونه بهره وری سازمان خود را ارتقاء دهند ، این شرایط حاصل نمی شود مگر اینکه در سازمانها پرسنل سالم و تندرستی از لحاظ روحی و جسمی وجود داشته باشد.

ایشان با اشاره به پیشرفت تکنولوژی و نقش آن در زنگی آحاد مردم چنین صحبت خود را ادامه داد: امروزه در زندگی ماشینی آنقدر گرفتار مشکلات می شویم کهع فراموش می کنیم روح مان نیاز به ترمیم دارد . هیچ کس بحث روان را جدی نمی گیرد و از رف سازمانهای مسئول هم در این رابطه اطلاع رسانی یا انجام نمی شود یا بسیار کم این کار صورت می گیرد . باید با تبلیغات صحیح مردم را آگاه نمود که روح انسانها نیاز به ترمیم دارد. آمارهای بسیاری از افسردگی در نشریات مختلف منتشر شده است ، این آمارها بیشتر از سوی برخی سازمانها مرتبط با بهداشت روان ارایه می شود که جنبه رسمی دارند ولی متأسفانه  بین این آمارها و میزان وجود افسرگی در بین آحاد مردم که همان آمار حقیقی است  فاصله زیادی وجود دارد.  

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان برای انسان سالم شرایطی عنوان کرد وگفت: هرکدام از مکا نقشهای متعددی در جامعه داریم، در طول شبانه روز نقشی خاص ایفا می کنم ،زمانی نقش کارمند یا مسئول را عهدار هستیم برخی اوقات نقش دانشجو یا معلم را در جامعه باید بعهده بگیریم بعضی از ساعات نیز باید نقش پدر یا مادر و یا فرزند را در خانواد کوچک خود عهده دار باشیم و یا نقشها دیگر ، اما به نظر من نه تنها مهم است که این نقشها را به خوبی انجام دهیم بلکه انسان سالم کسی است که بتواند در بین این نقشها رابطه منطقی و درستی برقرار نماید . ما چه بخواهیم و چه نخواهیم چرخ روزگار می چرخد ، صبح و شب مرتب جای خود را با هم عوض می کنند، اما مهم اینست که چکار کنیم که کیفیت زندگی خود و جامعه را بهبود بخشیم . نیاز است در جامعه امروزی بودجه بیشتری به امر سلامت روان مردم اختصاص داده شود چون با این کار قطعا" بسیاری از مشکلات برطرف می شود و کیفیت زندگی مردم بهبود می یابد.

در ادامه این همایش دکتر لاله رنجبر رییس مرکز بهداشت مسجدسلیمان پس از تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان بخاطر همکاری در برگزاری همایش سلامت روان در خصوص این هفته سخنانی کوتاه ارایه نمود سپس حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا رستمی نیا رییس سازمان تبلیغات اسلامی مسجدسلیمان با حضور در جایگاه سخنران در خصوص موضوع همایش و رابطه آن با دستورات دین اسلام به سخنرانی یرداخت.

لازم بذکر است در این همایش دو مقاله علمی با موضوعات مرتبط با بهداشت روان از سوی تنی چند از صاحب نظران و اعضاء هیأت علمی دانشگاه علوم پژشکی جندی شاپور اهواز به صورت سخنرانی ارایه شد 


( ۱ )

نظر شما :