...
سه شنبه 31 مرداد 1396
| | | | |
نوع خبر 
 
 
آغاز پذیرش بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در 50 رشته تحصیلی

آغاز پذیرش بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در 50 رشته تحصیلی

 دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان به عنوان یکی از واحدهای دانشگاهی باسابقه و معتبر استان خوزستان برای نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 ، در 50 رشته تحصیلی مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشجو بدون آزمون می‌پذیرد.

دکتر محمدحسین محبی نورالدین‌وند معاون آموزشی و تحصیلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار این واحد دانشگاهی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با سابقه 30 سال خدمت در عرصه علمی و آموزشی و با دارا بودن حدود 50 رشته تحصیلی بسیار پرطرفدار در مقاطع کاردانی و کارشناسی، برای نیمسال دوم سال تحصیلی 96-95 پذیرای عموم علاقمندان به ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف موجود در گروه‌های فنی مهندسی، علوم تجربی و علوم انسانی، بدون نیاز به آزمون ورودی می‌باشد.

محبی، افزود: این واحد دانشگاهی افتخار دارد در مدت زمان نزدیک به 30 سال فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی خود، در تربیت نیروهای مختصص در بخش‌های مختلف صنعتی، مالی، آموزشی، حوزه بهداشت و سلامت و ... در سطح شهرستان مسجدسلیمان و استان خوزستان تلاش نموده و از طریق ایجاد یک محیط آموزشی و فرهنگی مناسب با رعایت استانداردهای آموزشی لازم نقش بسزایی در جلوگیری از اجبار به تحصیل فرزندان این خطه در دانشگاه‌های دور  و کاهش مشکلات و دغدغه‌های امنیتی، فرهنگی، اقتصادی تحصیل ناشی از آن برای خانواده‌ها و خود دانشجویان داشته است.      

معاون آموزشی واحد مسجدسلیمان، خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان با دار بودن حدود 300 نفر عضو هیأت علمی و مدرس مدعو از دانشگاه های معتبر داخلی و یا خارجی و کادر مجرب اداری و مجهز بودن به امکانات بسیار مناسب آزمایشگاهی و کارگاهی مدرن، سایت‌های فن‌آوری اطلاعات، کتابخانه‌های مجهز، خوابگاه دانشجویی دخترانه بسیار مجهز، امکانات و سالن‌های ورزشی پوشیده متعدد و زمین چمن فوتبال، سلف سرویس، هتل  و دارا بودن دانشکده‌های مختلف فنی‌مهندسی، پرستاری مامایی و آموزشکده سما، دانشگاهی ایده‌آل برای ادامه تحصیل فرزندان این مرز بوم خواهد بود.

ایشان تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان ، آمادگی دارد همگام با توسعه شهرستان مسجدسلیمان و استان خوزستان در بخش‌های مختلف صنایع نفت، پتروشیمی، گاز، آلومینیم، برق، راه و ساختمان و ... در خصوص تربیت نیروی مختصص این بخش‌ها در مقطع کارشناسی در رشته‌هایی چون: مهندسی نفت، شیمی، صنایع، برق، عمران، معماری، صنایع شیمیایی، کامپیوتر، قالب سازی، مهندسی جوشکاری، ساخت و تولید،حسابداری، روان‌شناسی، آموزش و پرورش ابتدایی، میکروبیولوژی و ... و هم‌چنین در رشته‌های کاردانی مانند: الکترونیک، مکانیک خودرو، ساخت و تولید، صنایع فلز، تربیت بدنی، جوشکاری، حسابداری، کامپیوتر، مکانیک تعمیرات نیروگاه‌ها و ... ، همانند گذشته ایفای نقش نماید.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان،  تصریح کرد: این واحد دانشگاهی تا کنون علاوه بر فراهم نمودن شرایط مناسب ادامه تحصیل  برای دانشجویان خود سعی کردن با اختصاص وام‌های مختلف دانشجویی و تقسیط شهریه و هم‌چنین اختصاص تخفیف شهریه به دانشجویان دارای شرایط خاص تا حدودی نگرانی دانشجو و خانواده ایشان را در حوزه مالی کم نماید که این شرایط برای دانشجویان جدید هم در نظر گرفته می‌شود.

محبی در پایان، گفت: متقاضیان ادامه تحصیل بدون آزمون در واحد دانشگاهی مسجدسلیمان برای نیمسال دوم 96-95(بهمن ماه 95) می‌توانند برای ثبت نام به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانیwww.Azmoon.org    و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رشته‌ها تحصیلی به آدرس اینترینی واحد دانشگاهی مسجدسلیمان www.iaumis.ir   مراجعه نمایند.

کورش اکبری

خبرنگار دانشگاه مسجدسلیمان

دوشنبه 18 بهمن 1395  6:3
منبع : معاونت آموزشی واحد مسجدسلیمان

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 31 مرداد 1396  8:6:7
تعداد بازديد از اين خبر : 620
کدخبر : 912