...
سه شنبه 31 مرداد 1396
| | | | |
نوع خبر 
 
 
دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان مایه خیر و برکت برای این شهرستان است .

در جلسه‌ی بررسی راه‌های همکاری بیشتر بین دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش پرورش مسجدسلیمان، رییس آموزش پرورش مسجدسلیمان، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان مایه خیر و برکت برای این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه مسجدسلیمان، به منظور تشریح توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان و آموزش پرورش شهرستان و بررسی راه‌های همکاری بیشتر  فی مابین، جلسه‌ی تعاملی بین روساء و تنی چند از معاونین و مسئولین این دو مجموعه آموزشی به میزبانی اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان، برگزار شد.

در این جلسه جانمراد داودی رییس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان گفت: برقراری تعامل منطقی بین ادارات و نهادها یکی از معیارهای مهم برای توسعه همه جانبه شهرستان است در همین خصوص تعامل بین دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

داودی در بخش دیگر صحبت خود با اشاره به وجود افراد صاحب نظر در دانشگاه، گفت: هدف ما انجام خدمت صادقانه و صحیح  به جامعه است که برای ارتقاء کیفیت نیاز به افزایش همکاری با دانشگاه داریم. لذا امیدوارم در این راه بتوانیم از مشورت دانشگاهیان بیشتر از قبل بهره مند شویم.

در ادامه جلسه دکتر علیرضا حیدرئی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان، گفت: موضوع تعامل بین ادارات، بحثی جدی است. دانشگاه به عنوان قطب علمی و پژوهشی همیشه به‌دنبال تعامل بین ادارت و سازمان‌ها بوده است و اعتقاد داریم در صورتی که تعامل منطقی بین سازمان‌های فعال در شهرستان برقرار نشود نمی‌توان از توانمندی‌های یکدیگر برای پیشبرد اهداف با خبر شد.

رییس واحد دانشگاهی مسجدسلیمان، افزود: در بین جوانان مسجدسلیمان استعداهای خوبی وجود دارد که بعضاً بدلیل برخی کمبودها مجبور می‌شوند برای ادامه تحصیل به دیگر شهرستان‌ها بروند و شاهد هستیم همین موضوع مشکلاتی را برای شهرستان‌ها ایجاد کرده است. لذا ضروری است که نسبت به شناسایی این استعداها اهتمام داشته باشیم و با برگزاری جلسات تعاملی راه‌های استفاده از جوانان مستعد و همچنین چگونگی تشویق به ماندن در شهرستان را بررسی نماییم.

وی افزود: اگر بتوانیم با فراهم نمودن شرایط لازم از مهاجرت افراد با استعداد به شهرهای دیگر جلوگیری کنیم، حتماً می‌توانم به روند آبادانی و توسعه شهرستان کمک نماییم. در همین خصوص واحد دانشگاهی مسجدسلیمان می‌توانند در ایجاد زمینه ماندگاری جوانان مستعد در شهرستان نقش داشته باشد البته برای این منظور نیاز به همکاری بین دانشگاه و آموزش پرورش است.

حیدرئی تأکید کرد: برای آشنایی دانش آموزان مسجدسلیمان از امکانات واحد دانشگاهی مسجدسلیمان آمادگی داریم میزبان گروه‌های دانش‌آموزی برای بازدید از دانشگاه باشیم  که این عامل مهمی برای ماندگاری دانش‌اموزان مستعد در شهرستان خواهد بود. لذا امیدواریم برنامه ریزی لازم از سوی آموزش و پرورش انجام شود.

وی، افزود: برگزاری همایش‌هاو سمینارهای مشترک به منظور راهنمایی دانش آموزان، معلمان و حتی خانواده‌های دانش آموزان در دانشگاه آزاد اسلامی هم یکی دیگر از راه‌های همکاری متقابل بین دانشگاه و آموزش و پرورش می‌تواند باشد.

سرپرست واحد دانشگاهی مسجدسلیمان در پایان، گفت: امیدوارم این چنین جلساتی با جدیت ادامه باشد تا شاهد آثار مثبت نه تنها در دو نهاد بلکه در جامعه باشیم.

سه شنبه 10 اسفند 1395  11:24
منبع : کورش اکبری مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 31 مرداد 1396  0:47:17
تعداد بازديد از اين خبر : 416
کدخبر : 925