...
چهارشنبه 29 شهريور 1396
| | | | |
نوع خبر 
 
 
مقام معظم رهبری: «انتخابات وسیله ‏ای برای عزت ملی است.»

برخی از بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات: 

 

  انتخابات سرمایه گذاری عظیم ملت ایران است؛ مثل اینکه شما سرمایه ی سنگین و عظیمی را در بانک میگذارید، بانک با آن کار میکند و شما از سودش استفاده میکنید؛ انتخابات یک چنین چیزی است. ملت ایران سرمایه گذاری عظیمی را میکند، سپرده گذاری بزرگی را انجام میدهد و سود آن را میبرد.

 

آراء یکایک شما مردم سهمی است از همان سرمایه گذاری و سپرده گذاری. هر رأیی که شما در صندوق می اندازید، مثل این است که یک بخشی از پول آن سپرده را دارید تأمین میکنید. یک رأی هم اهمیت دارد.

 

هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد؛ برای ملت ایران حرمت بیشتری خواهند گذاشت؛ دوستان شما هم در دنیا خوشحال میشوند. عظمت ملت ایران را حضور مردم در انتخابات نشان میدهد.

-

در انتخابات با کرامت رفتار کنند همه؛ چه آن‌هایی که نامزد می‌شوند، چه آن‌هایی که طرفدار آن‌هایند، چه آن‌هایی که مخالف با بعضی از نامزدها هستند، جناح‌های مختلف کشور، بداخلاقی و بدگویی و اهانت و تهمت و این حرف‌ها را مطلقاً راه ندهند، این از آن چیزهایی است که اگر پیش بیاید، دشمن از او خوشحال می‌شود.

در انتخابات، مردم در حقیقت به پایه‌های اعتقادی خودشان و به آنچه بر آن پایه‌ها مبتنی است، رأی می‌دهند.

انتخاب فرد اصلح و دارای تقوا و تدبیر برای مقام مهم ریاست جمهوری - که در قانون اساسی جدید، دارای اختیارات وسیع در اداره‏ ی کشور است - وظیفه‌ای شرعی و عقلی و انقلابی است، و کوتاهی در این امر یا در حضور در پای صندوق های رأی، خسارت های جبران‏ ناپذیری به بار خواهد آورد. حضور شما، پایه‏ های انقلاب را محکم می‏ کند و به مدیران آینده‏ ی کشور، جرأت و قدرت کار می‏ بخشد و آینده را تضمین می‏ کند.

 

تحکیم مردم سالاری دینی:

همه باید در این برههی زمانی، دو درس را از امام به یاد داشته باشیم: اول، وحدت کلمه و حفظ انسجام و محبت به یکدیگر و دور ریختن عوامل تفرقه و اختلاف؛ دوم، حضور عمومی در صحنه؛ همچنان که امروز بحمداللَّه همهی ملت ایران در صحنه حاضرند.
در آیندهی نزدیک، همهپرسی و انتخابات ریاست جمهوری انجام خواهد شد. حضور مردم در آن صحنهها باید به گونهای باشد که مشت محکمی به سینهی دشمنان کوبیده شود. سازندگی کشور و حرکت به سمت آبادانی و عمران و توسعهی اقتصادی، ابتکار و تلاش و همکاری با دستگاههای دولتی، شرکت در بازسازی کشور با پول و فکر، حضور مردم را در صحنه نشان خواهد داد. همین کارهاست که تاکنون انقلاب را با طراوت و با نشاط نگهداشته است و روح مقدس امام(ره) را خشنود خواهد کرد.

حضور شماست که نظام را تحکیم می کند، پایههای نظام را مستحکم می کند، آبروی ملت ایران را زیاد می کند، استقامت کشور را در مقابل دشمنی ها زیاد می کند و دشمن را از طمع ورزیدن به کشور و از فکر ضربه زدن و توسعه و فساد و فتنه منصرف می کند. این یک مسئلهی بسیار مهم است؛ پس مسئلهی اول، شرکت در انتخابات است

وظیفهی آحاد عظیم ملت هم این است که در این حادثهی بسیار مهمّی که به سرنوشت کشور مربوط می شود، دلسوزانه و مسؤولانه شرکت کنند. در هر نوبت از انتخابات ریاست جمهوری - البته انتخابات دیگر نیز همینطور است؛ منتها انتخابات ریاست جمهوری مهمتر است - بوقهای تبلیغاتی دشمنان پیشاپیش مشغول سمپاشی و آلوده کردن و زهرآگین نمودن فضا می شوند تا شاید بتوانند به انتخابات لطمهای بزنند. شما و همهی ملت عزیز ایران بدانید - و میدانم که میدانید - دشمن چشم دوخته است که انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات بی رونقی شود. برای آن ها این مهمّ است.

 

تثبیت اقتدار ملی:

انتخابات، مظهر اقتدار ملی است. اگر ملت عزیز ایران بتواند در این انتخابات، آرای فراوان خود را به میدان آورد و حضور مردمی، حضور چشم گیری باشد، این بزرگترین مظهر اقتدار و عزّت ملی است.

 

انتخاب اصلح:


در انتخابات مردم سعی کنند صالحترین را انتخاب کنند. آن کسانی که نامزد ریاست جمهوری میشوند و در شورای نگهبان صلاحیت آن ها زیر ذره بین قرار می گیرد و شورای نگهبان صلاحیت آن ها را اعلام می کند، اینها همهشان صالحند. اما مهم این است که شما در بین این افراد صالح، بگردید و صالحترین را پیدا کنید. این جا جائی نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفاء کنیم؛ دنبال حداکثر باشید؛ بهترین را انتخاب کنید.
حقّاً و انصافاً جا دارد که آحاد مردم نسبت به این قضیه احساس مسؤولیت کنند. خوشبختانه کسانی که وارد این میدان شدهاند، افراد متعدّدی هستند و می توانند سلایق مختلفی را به خودشان جذب کنند. در اینجا افراد باید با دقّت و تعقّل و محاسبه وارد شوند و از خدای متعال هم بخواهند آن چه که خیر و صلاح این ملت است، به آن ها توفیق دهد تا انجام دهند. افرادی که از تأیید شورای نگهبان عبور کردهاند، قانوناً صالحند. البته صلاحیت ها یک اندازه نیست؛ صالح داریم، اصلح داریم؛ تشخیص ها مختلف است؛ یکی چیزی را ملاک قرار می دهد و کسی را اصلح می داند و کسی چیز دیگر را ملاک قرار می دهد. اشکالی ندارد؛ این ها نباید موجب اختلاف شود. مبادا به خاطر علاقهمندی یک دسته به یک نامزدِ ریاست جمهوری و دستهی دیگر به یک نامزد دیگر، بین آحاد مردم شقاق و اختلافی پیدا شود. چه مانعی دارد؟ قانون همین را خواسته است که مردم طبق سلایقِ خودشان بگردند و انتخاب کنند.
نکتهی بعدی در باب انتخابات این است که مردم باید به فکر شناخت اصلح باشند؛ چون امر کوچکی نیست. مسألهی انتخابات، مسألهی سپردن سرنوشت بخش عمدهی امکانات کشور به یک نفر و یک مجموعه است. سرنوشت مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی، روابط خارجی و مسائل گوناگون دیگر تا حدود زیادی به این قضیه وابسته است.
عزیزان من! انتخابات در پیش است. من به شما عرض می کنم همه در انتخابات شرکت کنید. همه در روز رأی گیری برای نمایندگی مجلس، نامزد انتخاباتی مشخّص کنید و اسم آن ها را در ورقهها بنویسید و در صندوق های انتخابات بیندازید. همه این کار را بکنند. بگردید آدم های صالح را پیدا کنید.

-

حضور به وقت در انتخابات:


شرکت در انتخابات، یک عمل صالح است؛ این عمل صالح را باید با شوق و بوقت انجام داد. بسیاری از کارها هست که زمان آن در یک برههی خاص است؛ انتخابات ریاست جمهوری از این قبیل است. امروز اگر ما ایرانی ها اقدام به انتخاب کردیم، امکانی را برای خود و کشورمان به وجود آوردهایم. اگر منِ ایرانی امروز این عمل صالح را انجام ندهم، اینطور نیست که فردا یا پنج روز دیگر یا ده روز دیگر بشود این را انجام داد؛ نه، تا چهار سال دیگر این عمل صالح قابل انجام دادن نیست.
انسان مؤمن و خردمند کار را در وقت خود انجام می دهد. امروز از ساعت ۹ تا پایان وقت، زمان انجام دادن این عمل صالح است. مردم ما خوشبختانه تا امروز نشان دادهاند که اهمیت و معنای این کار را می دانند. وقتی ما در چارچوب قانونی اساسی پای صندوق می آییم و رأی می دهیم، در حقیقت به قانون اساسی و به نظام داریم رأی می دهیم؛ به هر کس رأی بدهیم
.

 

گردآوری: روابط عمومی و بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان 

يکشنبه 24 ارديبهشت 1396  4:36
منبع : کورش اکبری مسئول پایگاه بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مسجدسلیمان

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 29 شهريور 1396  20:55:20
تعداد بازديد از اين خبر : 284
کدخبر : 957